وب سایت اپل هنوز مشاغل آزاد را لیست می کند، اما فرآیند استخدام در پشت صحنه متوقف شده است. اخبار مربوط به توقف گسترده استخدام در ابتدا در اوایل این هفته توسط گزارش شد خودیو سایت گفت که اپل “تقریباً تمام استخدام ها را متوقف کرده است.” به کارکنان بخش‌های مختلف گفته شده است که اپل برای چندین ماه، شاید تا پایان سپتامبر 2023، استخدام‌های جدیدی را وارد نخواهد کرد.

اپل در بیانیه ای اعلام کرد خودی که به استخدام خود ادامه می دهد، اما به دلیل “محیط اقتصادی فعلی” “رویکردی بسیار عمدی در برخی از بخش های کسب و کار در پیش گرفته است.”

طبق گزارشی که از سوی اپل منتشر شد، اپل در ماه اکتبر استخدام برای اکثر مشاغل خارج از تحقیق و توسعه را متوقف کرد بلومبرگ. اپل قصد دارد هزینه‌ها را کاهش دهد و توقف استخدام‌های جدید به طرحی در ماه جولای کمک می‌کند که اپل برای کند کردن استخدام و هزینه‌ها اجرا کرد.

Apple Park View
مکث در استخدام به تیم هایی که روی دستگاه های آینده و ابتکارات بلندمدت کار می کنند اعمال نمی شود، بلکه منابعی که با بلومبرگ گفت که این “عملکردهای شرکتی و نقش های مهندسی سخت افزار و نرم افزار استاندارد” را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

قوانین جدید اتحادیه اروپا از امروز به اجرا گذاشته شد که می تواند اپل را وادار کند تا به کاربران اجازه دهد به فروشگاه های برنامه های شخص ثالث دسترسی داشته باشند و اجازه بارگذاری جانبی برنامه در آیفون و آی پد را بدهد، از جمله دیگر تغییرات گسترده ای که برای منصفانه تر و رقابتی تر کردن بخش دیجیتال طراحی شده است. بر اساس قانون بازارهای دیجیتال (DMA)، این قوانین برای غول‌های فناوری که معیارهای «دروازه‌بان» آن را برآورده می‌کنند اعمال می‌شود و آنها را مجبور می‌کند تا راه‌های مختلف خود را باز کنند.