اپل آیفون 6 را به لیست «محصولات قدیمی» اضافه کرد

اپل امروز لیست محصولات قدیمی و منسوخ خود را برای اضافه کردن آیفون 6 به روز کرد زیرا اکنون بیش از پنج سال از آخرین عرضه این دستگاه برای فروش می گذرد. آیفون 6 وضعیت راه اندازی منحصر به فردی دارد، بنابراین زمان اضافه شدن آن به لیست کمی فاصله دارد.

محصولات منسوخ شده محصولاتی هستند که اپل بیش از هفت سال پیش توزیع آنها را برای فروش متوقف کرد. تمام خدمات سخت افزاری برای محصولات منسوخ شده، به استثنای نوت بوک های مک که واجد شرایط تعمیر فقط با باتری هستند، متوقف می شود.

لیست محصولات قدیمی دستگاه هایی را نشان می دهد که اپل بیش از پنج سال پیش و کمتر از هفت سال پیش توزیع آنها را برای فروش متوقف کرد. اپل خدمات و قطعات دستگاه های قدیمی را تا 7 سال یا طبق قانون ارائه می دهد، اما تعمیرات منوط به در دسترس بودن قطعات است.

علاوه بر افزودن آیفون 6 به لیست قدیمی، اپل آی‌پاد نانو 7 2012 و آی‌پاد تاچ نسل پنجم را از فهرست قدیمی به فهرست قدیمی منتقل کرده است، در حالی که مدل‌های آی‌پاد نانو 2015 اکنون به‌عنوان قدیمی فهرست شده‌اند. نسل چهارم iPod shuffle از سال 2012 به لیست منسوخ شده منتقل شد و نسخه 2015 اکنون به عنوان قدیمی فهرست شده است.منبع آیفون 6 و 6 پلاس به دلیل اینکه اولین دستگاه‌هایی بودند که از Apple Pay پشتیبانی می‌کردند و برای اولین سالی که اپل آیفون را در گزینه‌های چند سایز عرضه کرد، قابل توجه بودند. اپل از زمان عرضه آیفون 6 و 6 پلاس به استراتژی انتشار چند سایز ادامه داده است.

یک تبلیغ قدیمی آیفون 6 پلاس
آیفون 6 در سپتامبر 2014 در کنار آیفون 6 پلاس عرضه شد. در سال 2015 و پس از عرضه آیفون 6s به عنوان یک گزینه ارزان‌تر فروخته شد و سپس در سال 2016 همزمان با عرضه آیفون 7 متوقف شد. در سال 2017 مجدداً به عنوان یک آیفون ارزان قیمت در کشورهای منتخب معرفی شد و ادامه یافت. تا سپتامبر 2018 فروخته می شود.

آیفون 6 پلاس، خواهر گوشی آیفون 6، اوایل امسال به لیست قدیمی اضافه شد.