برنامه Notes همچنین یک راه اضافی و سریعتر برای افزودن پیوندها ارائه می دهد: با تایپ دو علامت بزرگتر از (>>) در یک یادداشت، فهرستی شامل شش یادداشت اخیراً تغییر یافته شما فراخوانی می شود و ضربه زدن روی یکی فوراً پیوندی به آن یادداشت اضافه می کند.

iOS 17، iPadOS 17 و macOS Sonoma هم‌اکنون در نسخه‌های بتای توسعه‌دهندگان در دسترس هستند و به‌طور رسمی در پاییز منتشر خواهند شد.

برنامه یادداشت‌های سهام اپل در طول سخنرانی دیروز WWDC تقریباً از صفحه نمایش استفاده نمی‌کرد، اما یکی از افزودنی‌های قدرتمند به برنامه در iOS 17، توانایی جدیدی برای پیوند یادداشت‌ها و اتصال یادداشت‌های مرتبط به یکدیگر است.

پیوند یادداشت‌های iOS 17
تنها با چند ضربه، می‌توانید پیوندهایی بین یادداشت‌ها ایجاد کنید و پرش از یک ایده به ایده دیگر را آسان می‌کند. روی یک فاصله در هر یادداشتی به مدت طولانی فشار دهید، و گزینه جدید «افزودن پیوند» را می‌توانید در منوی بازشو پیدا کنید. ضربه زدن روی آن به شما امکان می دهد با جستجوی عنوان آن یا وارد کردن یک URL به یادداشت دیگری پیوند دهید.

همین ویژگی را می‌توان در iPadOS 17 و macOS Sonoma یافت، و به این معنی است که اکنون می‌توانید مجموعه‌هایی به سبک ویکی از یادداشت‌های مرتبط ایجاد کنید، که به شما امکان می‌دهد افکار خود را سازماندهی کنید یا ارتباطات و تداعی‌های جدید بین ایده‌ها را کشف کنید.

داستان های محبوب

شرکت الکترونیک برزیلی اختلافات طولانی مدت علامت تجاری آیفون را احیا کرد

اپل درگیر یک مناقشه طولانی مدت در مورد علامت تجاری آیفون در برزیل بوده است که امروز توسط IGB Electronica، یک شرکت برزیلی لوازم الکترونیکی مصرفی که در ابتدا نام “iPhone” را در سال 2000 ثبت کرد، احیا شد. تلاش برای دریافت حقوق انحصاری علامت تجاری “iPhone”، اما در نهایت از دست رفت و اکنون پرونده به …