انتظار می‌رود آیفون 15 از Wi-Fi 6E مانند جدیدترین مک‌ها و آی‌پد پرو برخوردار باشد


بر اساس یادداشت تحقیقاتی که این هفته توسط تحلیلگران Barclays، Blayne Curtis و Tom O’Malley به اشتراک گذاشته شد، آیفون 15 از Wi-Fi 6E پشتیبانی خواهد کرد. تحلیلگران مشخص نکردند که آیا این ویژگی در همه مدل ها در دسترس خواهد بود یا محدود به مدل های Pro.

ویژگی پرسپکتیو جانبی بنفش آیفون 14 پرو بنفش
اپل پشتیبانی از Wi-Fi 6E را تاکنون به تعدادی از دستگاه‌ها اضافه کرده است، از جمله آخرین مدل‌های آیپد پرو 11 و 12.9 اینچی، مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی و مدل‌های مک مینی، در حالی که تمام مدل‌های آیفون 14 باقی مانده‌اند. محدود به استاندارد Wi-Fi 6.

Wi-Fi 6 روی باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز کار می کند، در حالی که Wi-Fi 6E روی باند 6 گیگاهرتز نیز کار می کند و امکان سرعت بی سیم سریع تر، تأخیر کمتر و تداخل سیگنال کمتر را فراهم می کند. برای استفاده از این مزایا، دستگاه باید به یک روتر Wi-Fi 6E متصل شود که از برندهایی مانند TP-Link، Asus و Netgear در دسترس هستند.

Wi-Fi 6E همچنین برای مدل های iPhone 13 و iPhone 14 شایعه شده بود و محقق نشد، اما اکنون که اپل شروع به ارائه پشتیبانی از Wi-Fi 6E برای آخرین دستگاه های خود کرده است، به احتمال زیاد آیفون 15 در نهایت از استاندارد پشتیبانی می کند. .

انتظار می رود اپل طبق معمول در ماه سپتامبر آیفون 15، آیفون 15 پلاس، آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس را معرفی کند. شایعات حاکی از آن است که هر چهار مدل دارای Dynamic Island و پورت USB-C خواهند بود، در حالی که مدل‌های Pro انتظار می‌رود آخرین تراشه A17 Bionic اپل، قاب تیتانیومی، دکمه‌های صدا و پاور حالت جامد و غیره را در اختیار داشته باشند.

اپل یک سند پشتیبانی با جزئیات بیشتر در مورد Wi-Fi 6E دارد.منبع