از درآمد اپل چه انتظاری داریم – اولین کاهش درآمد از سال 2019؟

محدودیت‌های COVID-19 به طور موقت بر تاسیسات مونتاژ اصلی آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس واقع در ژنگژو چین تأثیر گذاشته است. این مرکز در حال حاضر با ظرفیت کاهش قابل توجهی کار می کند. همانطور که در طول همه‌گیری COVID-19 انجام داده‌ایم، سلامت و ایمنی کارگران زنجیره تامین خود را در اولویت قرار داده‌ایم.

بر اساس گزارش یاهو فاینانس، تخمین زده می شود که اپل به طور متوسط ​​در سه ماهه 121.2 میلیارد دلار درآمد داشته باشد. این رقم نسبت به 123.9 میلیارد دلار در سه ماهه سال قبل حدود 2 درصد کاهش خواهد داشت و نشان دهنده اولین کاهش درآمد اپل از سال 2019 است.

اپل قرار است فردا ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت اقیانوس آرام، نتایج درآمد سه ماهه اول سال مالی 2023 خود را گزارش کند. تیم کوک، مدیر عامل اپل و لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، نیم ساعت بعد نتایج را در یک کنفرانس تلفنی برای سرمایه گذاران مورد بحث قرار خواهند داد.

یک پخش صوتی زنده از تماس کنفرانسی در صفحه روابط سرمایه‌گذار اپل در دسترس خواهد بود و ضبط آن در زمان دیگری برای پخش مجدد در دسترس خواهد بود.

اپل از زمان شروع همه‌گیری کووید-19 هیچ راهنمایی ارائه نکرده است، اما تحلیلگران در حال حاضر انتظار دارند اپل در سه‌ماهه دوم سال 2023 رشد سالانه زیر 1 درصد داشته باشد.

مدیر عامل اپل، تیم کوک و لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، فردا ساعت 2 بعدازظهر به وقت اقیانوس آرام کنفرانس تلفنی برگزار خواهند کرد تا در مورد نتایج درآمد سه ماهه اول شرکت صحبت کنند. این تماس باید حدود یک ساعت طول بکشد و شامل یک بخش پرسش و پاسخ با تحلیلگران باشد.

طبق تقویم مالی 2023 اپل، سه ماهه اول اپل از 25 سپتامبر تا 31 دسامبر ادامه داشت. اپل تعداد انگشت شماری از محصولات جدید را در این مدت منتشر کرد، از جمله مدل های به روز شده iPad و Apple TV:

  • آیپد پرو 11 اینچی (نسل چهارم) و آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل ششم)
  • آی پد (نسل دهم)
  • Apple TV 4K (نسل سوم)
  • آیفون 14 پلاس (پیش‌سفارش از سپتامبر آغاز شد)

اولین کاهش درآمد از سال 2019؟

سرمایه گذاران به هرگونه اظهار نظر احتمالی پیرامون اقتصاد گوش خواهند داد زیرا نگرانی ها در مورد رکود در ایالات متحده و سایر کشورها ادامه دارد.

چه خبر بعدی

سه ماهه دوم سال مالی 2023 اپل از 1 ژانویه آغاز شد و تا 1 آوریل ادامه دارد. این سه ماهه قبلاً شامل سفارشات مدل های مک بوک پرو 14 و 16 اینچی به روز شده، مدل های مک مینی به روز شده و هوم پاد جدید بوده است.

ما در حال همکاری نزدیک با تامین کننده خود هستیم تا ضمن اطمینان از سلامت و ایمنی هر کارگر، به سطح تولید عادی برگردیم.

کنفرانس تلفنی

همچنان شاهد تقاضای زیاد برای مدل‌های آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس هستیم. با این حال، اکنون انتظار داریم آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس کمتر از آنچه قبلاً پیش بینی می کردیم، محموله شوند و مشتریان زمان انتظار بیشتری را برای دریافت محصولات جدید خود تجربه خواهند کرد.

نسل دهم آیپد دارای ویژگی آبی بادبزندار
برای دانستن برخی از نکات کلیدی در مورد سه ماهه، از جمله خلاصه ای از محصولات اعلام شده، انتظارات درآمدی و موارد دیگر، به خواندن ادامه دهید.

محصولات جدید در سه ماهه

AAPL در حال حاضر اندکی زیر 143 دلار معامله می شود که حدود 20 درصد از بالاترین قیمت 52 هفته اخیر 179.61 دلار کاهش یافته است.منبع

در ماه نوامبر، اپل یک هشدار نادر به سرمایه گذاران در مورد محدودیت های عرضه آیفون 14 پرو صادر کرد: