اتحادیه اروپا قانون اساسی برای تنظیم مقررات اپل و سایر شرکت های بزرگ فناوری را تصویب کرد


قانونگذاران اتحادیه اروپا قوانین مهمی را برای تنظیم شدید اپل، گوگل، متا و سایر شرکت های بزرگ فناوری تصویب کرده اند.

کمیسیون اروپا
قانون بازارهای دیجیتال (DMA) و قانون خدمات دیجیتال (DSA) توسط کمیسیون اروپا در دسامبر 2020 پیشنهاد شد. اکنون، این قانون در “بسته خدمات دیجیتال” جمع آوری شده است، این قانون توسط پارلمان اروپا تصویب شده است.

DMA از شرکت‌های «دروازه‌بان» مانند اپل می‌خواهد که معیارها را با رقبا به اشتراک بگذارند، اطمینان حاصل کنند که همه برنامه‌ها غیرقابل نصب هستند، برنامه‌ها و سرویس‌های خودشان را ترجیح نمی‌دهند، به کاربران اجازه می‌دهند از فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث، سیستم‌های پرداخت، و بارگذاری جانبی برنامه‌ها استفاده کنند. توسعه دهندگان برای استفاده از یک موتور مرورگر خاص، به کاربران اجازه می دهند دستیار مجازی پیش فرض را به یک گزینه شخص ثالث تغییر دهند، به توسعه دهندگان امکان دسترسی به هر ویژگی سخت افزاری موجود، مانند فناوری ارتباطات میدان نزدیک و عناصر امن، و ایجاد پیام، تماس صوتی را می دهند. و پلتفرم‌های تماس ویدیویی که با سرویس‌های دیگر قابل اجرا هستند. قانون خدمات دیجیتال (DSA)، که پلتفرم‌ها را ملزم می‌کند تا برای نظارت بر اینترنت برای محتوای غیرقانونی بیشتر تلاش کنند، نیز تصویب شده است.

DMA می گوید دروازه بانانی که قوانین را نادیده می گیرند با جریمه هایی تا 10 درصد از کل گردش مالی سالانه شرکت در سراسر جهان یا 20 درصد در صورت تکرار تخلفات و همچنین جریمه های دوره ای حداکثر تا 5 درصد از کل شرکت در سراسر جهان مواجه خواهند شد. گردش مالی سالیانه. در مواردی که دروازه بانان مرتکب «نقض های سیستماتیک» شوند، کمیسیون اروپا می تواند تحریم های بیشتری را اعمال کند، مانند الزام دروازه بان به فروش یک تجارت یا بخش هایی از آن، از جمله واحدها، دارایی ها، حقوق مالکیت معنوی، یا برندها، یا ممنوعیت دروازه بان از فروش. خرید هر شرکتی که در بخش دیجیتال خدمات ارائه می دهد.

تاکنون، اپل به شدت در برابر تلاش‌های دولت‌ها برای اعمال تغییرات در سیستم‌عامل‌ها و خدمات خود مقاومت کرده است. برای مثال، اپل به‌جای اطاعت از دستورات اداره مصرف‌کنندگان و بازارها (ACM) مبنی بر اجازه دادن به سیستم‌های پرداخت شخص ثالث در برنامه‌های دوستیابی هلندی، تصمیم گرفت هر هفته یک جریمه 5.5 میلیون دلاری برای ماه‌ها در هلند بپردازد. کارشناسان انتظار دارند در آینده یک “نبرد بی رحمانه” بین اپل و تنظیم کننده های جهانی در سراسر جهان رخ دهد.

مارگرت وستاگر، رئیس ضد انحصار اتحادیه اروپا، یک کارگروه DMA را تشکیل داده است که انتظار می‌رود حدود 80 مقام به آن بپیوندند، اما برخی از قانون‌گذاران خواستار تشکیل کارگروه بزرگ‌تری برای مقابله با قدرت شرکت‌های بزرگ فناوری شده‌اند. بسته خدمات دیجیتال در حال حاضر به سادگی باید توسط شورای اروپا قبل از اجرایی شدن در پاییز تصویب شود.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.منبع