اتحادیه اروپا قانونی برای تغییر آیفون به USB-C تا پایان سال 2024 تصویب کرد

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.منبع طبق قوانین جدید، مصرف کنندگان هر بار که دستگاه جدیدی خریداری می کنند، دیگر نیازی به شارژر متفاوت نخواهند داشت، زیرا می توانند از یک شارژر برای طیف وسیعی از دستگاه های الکترونیکی قابل حمل کوچک و متوسط ​​استفاده کنند.

اکنون شورای اروپا باید این دستورالعمل را تصویب کند تا در مجله رسمی اتحادیه اروپا منتشر شود. 20 روز پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا لازم الاجرا خواهد شد و مفاد آن پس از 24 ماه برای دستگاه های جدید اعمال می شود. محصولاتی که قبل از تاریخ درخواست به فروش رسیده باشند از قانون جدید مستثنی خواهند بود.

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل و بلومبرگمارک گورمن (Mark Gurman) گفته است که اپل در حال آزمایش نسخه‌ای از آیفون است که به جای پورت لایتنینگ دارای پورت USB-C است. کو معتقد است که اپل می‌تواند آیفون 15 را از آیفون 2023 به USB-C تغییر دهد و بعداً AirPods و سایر لوازم جانبی را انتقال دهد. این بازه زمانی به اپل اجازه می‌دهد تا پیش از اجرایی شدن دستورالعمل اتحادیه اروپا، دستگاه‌های آسیب‌دیده خود را به USB-C تغییر دهد.

این بخشنامه با 602 رای موافق، 13 رای مخالف و 8 رای ممتنع دریافت کرد. در بیانیه مطبوعاتی که اوایل امروز توسط پارلمان اروپا منتشر شد، آمده است:

تا پایان سال 2024، تمام تلفن های همراه، تبلت ها و دوربین های فروخته شده در اتحادیه اروپا باید به پورت شارژ USB Type-C مجهز شوند. از بهار 2026، این تعهد به لپ‌تاپ‌ها نیز کشیده خواهد شد. قانون جدید که در جلسه عمومی روز سه شنبه با 602 رأی موافق، 13 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع به تصویب رسید، بخشی از تلاش گسترده اتحادیه اروپا برای کاهش زباله های الکترونیکی و توانمندسازی مصرف کنندگان برای انتخاب های پایدارتر است.

شرکت‌ها باید اطمینان حاصل کنند که برچسب‌های اختصاصی به‌طور واضح به مصرف‌کنندگان در مورد ویژگی‌های شارژ دستگاه‌هایی که می‌خرند اطلاع می‌دهند. اتحادیه اروپا همچنین به دنبال اطمینان از این است که راه حل های شارژ بی سیم با توجه به پیشرفت فناوری در طول زمان قابل همکاری هستند. دستورالعمل جدید پیشنهاد می‌کند تا کمیسیون اروپا تا پایان سال 2024 قوانینی را توسعه دهد که شرکت‌ها را مجبور می‌کند راه‌حل‌های شارژ بی‌سیم سفارشی خود را بازتر کرده و استانداردهای قابلیت همکاری را رعایت کنند، و به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا از قفل شدن در راه‌حل‌های شارژ اختصاصی خودداری کنند و در عین حال از تکه تکه شدن و کاهش آن جلوگیری کنند. هدر. مشخص نیست که آیا این شامل سیستم شارژ اپل MagSafe برای آیفون و ایرپاد می‌شود یا خیر، زیرا بر اساس استاندارد شارژ بی‌سیم Qi است.

در سال 2018، کمیسیون اروپا تلاش کرد تا به یک راه حل نهایی در مورد این موضوع دست یابد اما به قانون تبدیل نشد. در آن زمان، اپل هشدار داد که اجباری کردن یک پورت شارژ مشترک در صنعت، نوآوری را خفه می کند و باعث ایجاد زباله های الکترونیکی می شود زیرا مصرف کنندگان مجبور می شوند به کابل های جدید روی بیاورند. تلاش اتحادیه اروپا در سال گذشته از سر گرفته شد و کمیسیون اروپا نسخه تازه‌سازی شده این دستورالعمل را رهبری کرد. در ماه آوریل، کمیته بازار داخلی و حمایت از مصرف کننده با 43 رای موافق و تنها دو رای مخالف به حمایت از این دستورالعمل رای داد. در ماه ژوئن، کمیته بازار داخلی و حمایت از مصرف کننده اتحادیه اروپا به توافق رسید تا این دستورالعمل را به پارلمان اروپا معرفی کند.

معافیت‌ها فقط برای دستگاه‌هایی اعمال می‌شود که برای ارائه درگاه USB-C بسیار کوچک هستند، مانند ساعت‌های هوشمند، ردیاب‌های سلامتی و برخی تجهیزات ورزشی، اما انتظار می‌رود این قانون به مرور زمان به سایر دستگاه‌ها نیز گسترش یابد.

همه دستگاه هایی که از شارژ سریع پشتیبانی می کنند اکنون سرعت شارژ یکسانی خواهند داشت و به کاربران امکان می دهد دستگاه های خود را با همان سرعت با هر شارژر سازگار شارژ کنند.

صرف نظر از سازنده آنها، همه تلفن های همراه جدید، تبلت ها، دوربین های دیجیتال، هدفون و هدست، کنسول های بازی های ویدئویی دستی و بلندگوهای قابل حمل، کتابخوان های الکترونیکی، کیبوردها، ماوس ها، سیستم های ناوبری قابل حمل، هدفون ها و لپ تاپ هایی که از طریق کابل سیمی قابل شارژ هستند، کار می کنند. با توان تحویل تا 100 وات، باید به پورت USB نوع C مجهز شود.

ویژگی USB C Over Lightning
این پیشنهاد که به عنوان یک دستورالعمل شناخته می شود، همه تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی مصرفی را که محصولات خود را در اروپا می فروشند مجبور می کند اطمینان حاصل کنند که طیف گسترده ای از دستگاه ها دارای پورت USB-C هستند. این “درگاه مشترک” اولین بار در جهان خواهد بود و به ویژه اپل را تحت تاثیر قرار می دهد زیرا به طور گسترده از رابط Lightning به جای USB-C در بسیاری از دستگاه های خود استفاده می کند. نمایندگان پارلمان اروپا ادعا می کنند که این اقدام باعث کاهش ضایعات الکترونیکی، رسیدگی به پایداری محصول و استفاده راحت تر از دستگاه های مختلف می شود.

پارلمان اروپا امروز با اکثریت قاطع به اجرای USB-C به عنوان یک درگاه شارژ مشترک در طیف گسترده ای از دستگاه های الکترونیکی مصرفی، از جمله آیفون و ایرپاد، تا پایان سال 2024 رأی داد.