آیپد پرو با نمایشگر OLED دوباره در سال آینده عرضه خواهد شد

به گفته راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش، که جزئیات مربوط به آیفون 13، مک بوک پرو، آیپد مینی، مک بوک ایر و موارد دیگر را به دقت فاش کرد، اولین آیپد پرو با پنل های OLED دارای نمایشگرهای 11.1 اینچی و 13 اینچی بزرگتر در مقایسه با آیفون 13 خواهد بود. مدل های نسل فعلی

انواع خاص پنل ها برای آیپد 10.86 اینچ و 12.9 اینچ و برای مک بوک 14 اینچ و 16 اینچ است. شرکت های نمایشگر داخلی و شرکت های مرتبط با قطعات و متریال با شروع پروژه رسمی شروع به توسعه پنل ها کردند. یکی از منابع آگاه به این موضوع گفت: “توسعه پنل های مختلف از 10 اینچ تا 16 اینچ در حال انجام است.”

گزارشی از بلومبرگ این ماه اعلام کرد که اپل در حال کار بر روی نمایشگرهایی با طراحی سفارشی برای استفاده در آیفون و اپل واچ از سال آینده است. در این گزارش ادعا شده است که اولین دستگاه با صفحه نمایش microLED سفارشی اپل، Apple Watch Ultra در پایان سال 2024 خواهد بود. طبق گزارش ها، اپل نمایشگر microLED سفارشی خود را در سال های آینده به سایر محصولات از جمله آیفون، آی پد، و مکمنبع

طبق گزارشی از کره، اپل به توسعه پنل‌های OLED برای مدل‌های جدید iPad Pro و MacBook Pro ادامه می‌دهد که به ترتیب در سال‌های 2024 و 2026 معرفی خواهند شد. اخبار ای تی.

ویژگی iPad Pro OLED 2
در این گزارش آمده است که اپل و یکی از تامین کنندگان صفحه نمایش کره ای آن که گمان می رود سامسونگ باشد، کار بر روی پنل های OLED برای آیپد پرو 11 و 12.9 اینچی و مک بوک پرو 14 و 16 اینچی را آغاز کرده اند. مطابق با شایعات قبلی، در این گزارش آمده است که اولین آیپد با نمایشگر OLED در سال 2024 عرضه خواهد شد.

در مقایسه با پنل‌های LCD سنتی، نمایشگرهای OLED به لطف پیکسل‌های خود ساطع‌کننده‌شان، که نیازی به نور پس‌زمینه ندارند، انرژی کمتری نیاز دارند، که عمر باتری را بهبود می‌بخشد، سیاه‌های تیره‌تر را ارائه می‌کند و نسبت کنتراست را بهبود می‌بخشد. اپل در حال حاضر از نمایشگرهای شرکای نمایشگر از جمله سامسونگ و ال‌جی استفاده می‌کند، اما ظاهراً به دنبال کاهش وابستگی خود به این تامین‌کنندگان است.

اپل در حال حاضر از یک نمایشگر مینی ال ای دی در آیپد پرو 12.9 اینچی خود استفاده می کند، در حالی که مدل کوچکتر 11 اینچی پنل LCD سنتی را حفظ می کند. پس از انتقال آیپد به OLED، شایعات حاکی از آن است که اولین مک با پنل OLED به زودی در سال 2024 به شکل یک مک بوک ایر 13 اینچی عرضه خواهد شد.