آیفون 15 پرو برای اولین بار از زمان آیفون X افزایش قیمت را تجربه خواهد کرد

این دومین باری است که پس از ادعای تایید نشده در وب سایت شبکه اجتماعی چینی Weibo در ماه ژانویه، افزایش قیمت برای مدل های آیفون 15 پرو شایعه می شود، اما اینکه آیا اپل در نهایت قیمت دستگاه ها را افزایش می دهد، باید دید. در ایالات متحده، قیمت مدل Pro از زمان عرضه آیفون X در سال 2017 از 999 دلار شروع شده است، در حالی که Pro Max از سال بعد که iPhone XS Max عرضه شد، با قیمت 1099 دلار شروع شده است.

افزایش قیمت در ایالات متحده با توجه به نرخ تورم بالاتر از متوسط ​​قابل قبول است. اپل توانسته است قیمت های اولیه را برای شش نسل متوالی مدل های Pro بدون تغییر نگه دارد، اما احتمالاً قیمت ها در نهایت باید افزایش یابد تا این شرکت بتواند حاشیه سود خود را حفظ کند. مشخص نیست که آیا آیفون 15 و آیفون 15 پلاس استاندارد نیز نسبت به آیفون 14 و آیفون 14 پلاس که به ترتیب از 799 و 899 دلار شروع می شوند، افزایش قیمت خواهند داشت یا خیر.

iphone 14 pro max دارای ویژگی بنفش عمیق است
در یک یادداشت تحقیقاتی این هفته، Pu پیش‌بینی کرد که مدل‌های آیفون 15 پرو به دلیل چندین ارتقای سخت‌افزاری شایعه شده، از جمله قاب تیتانیومی، دکمه‌های حالت جامد با بازخورد لمسی از موتورهای Taptic اضافی، تراشه A17 Bionic، افزایش رم، افزایش قیمت خواهند داشت. ، یک لنز پریسکوپ برای افزایش زوم اپتیکال در مدل Pro Max و موارد دیگر.

به گفته جف پو، تحلیلگر فناوری در شرکت سرمایه گذاری Haitong International Securities واقع در هنگ کنگ، احتمالاً نسل بعدی آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس اپل نسبت به مدل های قبلی پرو گران تر خواهند بود.

انتظار می‌رود اپل طبق معمول در ماه سپتامبر سری آیفون 15 را معرفی کند. شایعه شده است که هر چهار دستگاه دارای پورت USB-C، جزیره دینامیک و قاب کمی خمیده تر هستند، در حالی که بیش از 10 ویژگی و تغییر اضافی برای مدل های Pro شایعه شده است.منبع

در خارج از ایالات متحده، اپل در سال های اخیر چندین بار قیمت آیفون ها را افزایش داده است که عمدتا به دلیل نوسانات ارز خارجی بوده است. به عنوان مثال، در انگلستان، آیفون 14 پرو از 1099 پوند شروع می شود، در حالی که قیمت آیفون 13 پرو 949 پوند است.