آیفون 15 می تواند دارای شاسی تیتانیومی با لبه های خمیده عقب باشد

افشاگر که در گذشته اطلاعات دقیقی ارائه کرده است، ادعا می‌کند که علیرغم تغییر به مواد تیتانیوم، آیفون 15 «هنوز دارای شیشه پشتی خواهد بود»، اگرچه @ShrimpApplePro هشدار می‌دهد که این اطلاعات «هنوز خیلی زود است که آن را همانطور که هست دریافت کنیم.» ”

این اولین بار نیست که شایعاتی را می شنویم که ادعا می کنند اپل یک آیفون تیتانیومی عرضه خواهد کرد. در اوایل سال جاری، شایعات آیفون 14 حاکی از آن بود که آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس دارای شاسی آلیاژ تیتانیوم خواهند بود، اما این اتفاق نیفتاد: همه مدل‌های آیفون 14 دارای شاسی ساخته شده از آلومینیوم و فولاد ضد زنگ هستند.

اگر آخرین گزارش‌ها دقیق باشند، این اولین باری است که اپل از تیتانیوم در آیفون‌ها و آی‌پدها استفاده می‌کند. این شرکت در مدل های اخیر اپل واچ مانند اپل واچ اولترا از تیتانیوم به عنوان ماده پوششی استفاده کرده است و اپل کارت فیزیکی از تیتانیوم ساخته شده است، اما جدیدترین آیفون ها و آیپدها از فولاد ضد زنگ و آلومینیوم ساخته شده اند.

با این حال، استحکام تیتانیوم حکاکی آن را نیز سخت می‌کند، بنابراین اپل فرآیند انفجار، حکاکی و شیمیایی را توسعه داده است که می‌تواند به محفظه‌های تیتانیوم سطحی بسیار براق برای ظاهری جذاب‌تر بدهد. اپل همچنین در حال تحقیق در مورد استفاده از پوشش های نازک اکسیدی سطحی است که می تواند ظاهر اثر انگشت چرب را کاهش دهد.

با این حال، اپل اخیراً در مورد زنده بودن پوشش های تیتانیوم برای محصولات خود تحقیق کرده است که شامل پتنت های مربوط به استفاده از تیتانیوم فرآوری شده با ویژگی های منحصر به فرد برای مک بوک ها، آیپدها و آیفون های آینده است.

در مقایسه با فولاد ضد زنگ، تیتانیوم دارای سختی نسبتا بالایی است که آن را در برابر خراش مقاوم‌تر می‌کند و سختی آن باعث می‌شود آنقدر بادوام باشد که در مقابل خمش مقاومت کند.

انتظار می‌رود که مدل‌های آیفون 15 که احتمالاً در سپتامبر 2023 وارد بازار می‌شوند، در اندازه‌های یکسانی با سری آیفون 14 عرضه شوند و به جای Lightning، دکمه‌های صدا و پاور حالت جامد، فناوری دوربین جدید و جزیره دینامیک برای همه مدل‌ها از USB-C استفاده کنند. .

شایعه جدید ادعا می کند که آیفون 2023 اپل دارای شاسی تیتانیومی با لبه های خمیده پشتی خواهد بود که جایگزین طراحی مربعی موجود می شود.

مطابق با بلومبرگبه گفته مارک گورمن، اپل ممکن است به‌طور بالقوه نسخه «پرو مکس» آیفون 15 را با مدل جدید «اولترا» جایگزین کند، پیرو کنوانسیون نام‌گذاری اپل واچ اولترا برای نشان دادن یک محصول سطح بالا. با این حال، اینکه آیا شایعه کیس تیتانیوم مربوط به یک مدل خاص آیفون 15 است، ناشناخته است.

منبع

دوربین عقب آیفون 14 پرو
به گفته کاربر توییتر @ShrimpAppleProلبه‌های پشتی آیفون 15 گرد می‌شوند تا حاشیه جدیدی ایجاد شود، شبیه به لبه‌های پایینی در آخرین مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی اپل. برای مرجع، مدل‌های آیفون 14 از طراحی یک طرفه با لبه‌های مربعی استفاده می‌کنند که به آیفون 4 بازمی‌گردد. آخرین مدلی که لبه‌های منحنی دارد، آیفون 11 بود.