آیفون 14: تشخیص تصادف چگونه کار می کند و چگونه آن را خاموش کنیم


با عرضه آیفون 14 و مدل های جدید اپل واچ، اپل یک ویژگی ایمنی جدید به نام Crash Detection را معرفی کرد. به خواندن ادامه دهید تا بدانید چیست، چگونه کار می کند، و چگونه آن را روشن و خاموش کنید.

تشخیص تصادف 1

تشخیص تصادف چیست؟

تشخیص تصادف برای تشخیص تصادفات شدید خودرو در خودروهای سواری طراحی شده است. اگر در یک تصادف شدید و بی پاسخ هستید، دستگاه اپل شما می تواند به طور خودکار از طرف شما با خدمات اضطراری تماس بگیرد.

تشخیص تصادف چگونه کار می کند؟

هنگام رانندگی یا مسافر یک وسیله نقلیه موتوری، سنسور حرکت با ژیروسکوپ دامنه دینامیکی بالا و شتاب‌سنج بالا، GPS، فشارسنج، میکروفون و الگوریتم‌های حرکتی پیشرفته در آیفون یا اپل واچ شما با هم کار می‌کنند. تصادف را به دقت تشخیص دهد

هنگامی که یک خرابی شدید تشخیص داده می شود، یک هشدار به مدت 10 ثانیه در اپل واچ یا صفحه نمایش آیفون شما نمایش داده می شود. اگر هنوز پاسخگو هستید، می‌توانید صفحه را تند بکشید تا فوراً با خدمات اضطراری تماس بگیرید یا اگر نیازی به تماس با آنها ندارید، هشدار را رد کنید. اگر بعد از 10 ثانیه با دستگاه اپل خود تعاملی نداشتید، شمارش معکوس 10 ثانیه ای شروع می شود. پس از پایان آن، با خدمات اورژانس تماس گرفته می شود.

تشخیص تصادف اتومبیل آیفون 14 پرو


هنگامی که خدمات اضطراری دریافت می‌شود، پیام صوتی زیر از سیری با پنج ثانیه سکوت بین هر بازپخش در یک حلقه شروع به پخش می‌کند: “صاحب این ‌آیفون دچار تصادف شدید ماشین شده و به تلفن خود پاسخ نمی‌دهد.” سپس Siri مکان تخمینی شما را با طول و عرض جغرافیایی و شعاع جستجو هم به خدمات اضطراری و هم از طریق بلندگوی دستگاه شما منتقل می‌کند.

پیام در اولین باری که پخش می شود بلندترین است، پس از آن صدای دیگر پخش مجدد کاهش می یابد تا بتوانید با خدمات اورژانس صحبت کنید. پیام به تکرار ادامه می‌دهد تا زمانی که روی دکمه توقف پیام ضبط شده ضربه بزنید یا تماس به پایان برسد.

اگر مخاطبین اضطراری را راه‌اندازی کرده‌اید، پس از شمارش معکوس 10 ثانیه‌ای دیگر نیز از خرابی مطلع می‌شوند و اگر اطلاعات ID پزشکی را پیکربندی کرده باشید، یک نوار لغزنده برای دسترسی سریع روی صفحه قفل ظاهر می‌شود.

تشخیص تصادف اپل واچ سری 8

چه نوع تصادفاتی را می توان تشخیص داد؟

طبق گفته اپل، Crash Detection می تواند ضربات جلو، برخوردهای جانبی، برخورد از عقب و واژگونی را تشخیص دهد.

کدام دستگاه های اپل از تشخیص خرابی پشتیبانی می کنند؟

تشخیص خرابی در مدل‌های آیفون و اپل واچ زیر پشتیبانی می‌شود.

نحوه فعال کردن تشخیص خرابی

هیچ راه اندازی لازم نیست. تشخیص خرابی به طور پیش‌فرض در دستگاه‌های پشتیبانی‌شده فوق فعال است، بنابراین نیازی به انجام کاری ندارید. اگر نگران این هستید که این ویژگی به اشتباه خرابی را ثبت کند و با خدمات اضطراری تماس بگیرد، می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر آن را غیرفعال کنید.

نحوه غیرفعال کردن تشخیص خرابی

  1. راه اندازی کنید تنظیمات برنامه در آیفون شما
  2. به پایین بروید و به آن ضربه بزنید SOS اضطراری.
  3. در بخش «تشخیص خرابی»، کلید کناری را خاموش کنید تماس بعد از تصادف شدید.

تنظیمات


اگر می‌خواهید این ویژگی را فعال کنید، به سادگی سوئیچ را دوباره در تنظیمات روشن کنید.منبع