آیفون 11 (iPhone 11) : مشخصات ، زمان عرضه ، قیمت و اخبار آن

اپل اسم آیفون جدید را چه چیزی خواهد گذاشت؟ چیزی که جلوی حذف این بریدگی را میگیرد فناوریهای مختلفی است که اپل درون آن جا داده و حذف کامل آن میتواند به بهای از دست رفتن بخشی از قابلیتهای آیفون جدید مانند Face ID تمام شود. شرکتهایی مانند وانپلاس با شعار «قاتل پرچمدار» خود یا نوظهورانی مانند گوشی pocophone f1 با ادعای «استاد سرعت» کار را برای اپل خیلی سخت کردهاند. در نتیجه طراحی شیکتر میشود و به صورت بالقوه میزان فضای آزاد داخل گوشی افزایش مییابد و جا برای ویژگیهای جدید (یا ظرفیت بیشتر باتری!) باز خواهد شد. این بریدگی در بالای نمایشگر فضای زیادی را به خود اختصاص داده است. باتری iPhone XS به نسبت iPhone X گنجایش و عملکرد بهتری داشت؛ ولی هنوز با بهترین بودن در بازار فاصله زیادی دارد. مشخصات iPhone 11 جدید به نسبت آیفون XS آپگرید میشود. مشخصات آیفون 11 : انتظار داریم چه چیزهایی تغییر کنند؟ پس این سوالات شکل میگیرد: مشخصات آیفون 11 چه خواهد بود و آیا بریدگی نمایشگر خود را حفظ خواهد کرد؟ خبر موثقی وجود ندارد که اپل از این فناوری استفاده خواهد کرد یا نه؛ ولی انتظار داریم که این شرکت به هر نحوی اندازه بریدگی را کاهش دهد.

چون سیمکارت دیگر eSIM است؛ که داخل گوشی قرار داده شده و به دنبال فعالسازی و انتخاب اپراتور میتوان از آن استفاده کرد. در سایر اخبار طی گزارشی اشاره شده است آیفون جدید از سنسورهای سهبعدی نسل جدید سونی استفاده خواهد کرد تا شناسایی چهره سریعتر انجام شود، کیفیت عمقسنجی برای حالت عکاسی پرتره بالاتر رود و احتمالا قابلیتهای مدلسازی سهبعدی و واقعیت افزوده (AR) به گوشی افزوده شود. تصویر دیگری که از آیفون 11 به بیرون درز کرده نشان میدهد گوشیهای جدید ممکن است از قلم نوری اپل (Apple Pencil) استفاده کنند؛ که در حال حاضر تنها در آیپدها از آن استفاده میشود. احتمالا اپل برای آیفون جدید استراتژی قیمتگذاری خود را تغییر میدهد. چون یکی از شرکتهای تامینکننده قطعات دوربین اپل به فناوری جدیدی دست پیدا کرده که اجازه میدهد بعضی از سنسورها زیر نمایشگر قرار گیرند. اپل در دو نسل قبلی آیفون از زبان طراحی مشابهی استفاده کرده است و اگر قصد نداشته باشد سیستم نامگذاری را به صورت افزایش عدد در پیش گیرد، طراحی جدید باعث میشود نسل جدید از قبل به خوبی تشخیص داده شوند. اکثر شرکتهای تولیدکننده گوشی های اندرویدی از نمایشگرهای دارای بریدگی قطرهای شکل استفاده میکنند، که از نظر اندازه تنها به بزرگی یک مجله خبری iphone-mobile دوربین جلو است.

طراحی فعلی گوشی های آیفون XS و XS Max عالی است. تولید این چیپ در یکی از شرکتهای همکار اپل شروع شده است. به هرحال اگر به یاد داشته باشید اپل قیمت گوشی های iPhone XS و iPhone X را از 999 دلار شروع کرد و احتمالا برای قیمتگذاری iPhone 11 همین استراتژی را در پیش خواهد گرفت. اگر به یاد داشته باشید دو شرکت اچتیسی و گوگل در ساخت گوشی htc edge sense حواشی آن را قابل فشار طراحی کردند، تا عملکردهای خاصی فعال شود. زمان آن رسیده که اپل واقعا به باتری iPhone 11 جدید توجه خاصی نشان دهد. هر سال تمامی کاربران از عمر باتری آیفون شکایت میکنند. اگر اپل بتواند این فناوری را در جهت بهتر شدن تغییر دهد یا آن را کاربرپسندتر کند، به نظر ما عمر دکمهها یا سوئیچهای فیزیکی روی گوشیهای موبایل به پایان میرسد. به عبارت دیگر میتوانیم انتظار داشته باشیم زمان عرضه iPhone 11 برای روزهای 17 یا 18 سپتامبر در نظر گرفته شود. با وجود این، حالا به نظر میرسد بسیاری از رقبا طراحی اپل را نخواستهاند و ظاهری متفاوت به آن بخشیدهاند. اپل میتواند با تغییر مکان میکروفون، سنسور مجاورتی و اسپیکر در جهت صحیحی گام بردارد و باعث شود اندازه بریدگی کاهش پیدا کند.

بریدگی نمایشگر اپل به لطف اندازهای که دارد کاملا متمایز است، ولی از طرفی پاشنه آشیل آن محسوب میشود. چون افرادی که قصد خرید نسل قبلی این گوشی یعنی iPhone XR را داشتند، بیشتر از همه در مورد قیمت آن شاکی بودند. همین منبع خبری میگوید دو گوشی دیگر از سیستم دوربین دوگانه استفاده خواهند کرد و نسل بعدی iPhone XR به استفاده از یک پنل نمایش السیدی ادامه خواهد داد. سپس به استفاده از عدد رومی «X» رو آورد. از طرفی چون براساس آمار منتشر شده میزان فروش آیفون های جدید اپل با تخمینهای ابتدایی این شرکت فاصله دارد، شاید قیمت آیفون 11 در مقایسه با قیمتی که برای پرچمدارهای این شرکت تعیین میشود، کمتر باشد. با این حال، منبع خبری دیگری اعلام کرده که برترین مدل آیفون بعدی (فعلا iPhone 11 Max نامیده شده) در پنل پشتی سه دوربین خواهد داشت. منبع این تصاویر اعلام کرده که اپل قصد دارد آیفونهای جدیدی را در سه مدل تولید کند؛ که نسلهای بعدی آیفون XS، iPhone XS Max و iPhone XR به شمار میروند. اما امیدواریم اهالی کوپرتینو فراتر از این عمل کنند.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با مجله خبری iphone-mobile وب سایت خود باشید.