آیفون: مشخصات، مقایسه و خرید گوشی های اپل

نام رابط کاربری و سیستم عامل اپل را همه میشناسند. همه چیز در برند اپل برنامهریزی شده است حتی لوگو آنها به آلن تورینگ اشاره دارد، شخصی که توانست اولین رایانه جهان را بسازد و پدر هوش مصنوعی نام بگیرد. به نظر میرسد در آیفون 13 که جدید ترین گوشی اپل 2021 است نیز طراحی ظاهری کمی تغییر داشته باشد و ناچ جای خود را به طراحی دیگری بدهد. ظاهر گوشی آیفون اپل تغییرات زیادی نکرده است اما میتوان به چند تغییر در طراحی اشاره کرد. اگر دوست دارید گوشی بخرید که تا چندین سال متوالی پشتیبانی شود و اپدیتها برایش بیاید، خرید گوشی آیفون خریدی منطقی است. تقریبا از آیفون 3GS گوشی موبایل اپل در ایران جا افتاد و مردم به خرید گوشی این برند خوش دست و با کیفیت روی آوردند. خیلیها هم سعی میکنند خرید گوشی آیفون را در اولویت قرار دهند تا بتوانند با یکی از بهترین گوشیهایی که هر سال راهی بازار میشود، کار کنند. از طرف دیگر قیمت گوشی اپل مانند قیمت ایفون 11 و قیمت ایفون 12 همچنان زیادند و به همین دلیل خیلیها به دنبال لیست قیمت گوشی اپل میگردند تا بتوانند در این لیست ارزان ترین آیفون و ارزان ترین قیمت آیفون را پیدا کنند.

با بالارفتن قیمت دلار نوسانات زیادی در قیمت گوشی آیفون و لیست قیمت گوشی اپل ایجاد شد. فرقی ندارد ارزان ترین آیفون یا گران ترین آیفون اپل را بخرید، چون انواع گوشی اپل صرف نظر از قیمت گوشی از کیفیت فوقالعادهای برخوردارند. گوشیهای آیفون کیفیت بسیار بالایی دارند و هم بهروزرسانیهای نرمافزاری طولانیمدتی برای آنها منتشر میشوند؛ اما قیمت گوشی آیفون معمولا بالاتر از سایر برندهاست و جزو محصولات ردهبالای بازار قرار میگیرند. با خرید هر کدام از محصولات جدید اپل میتوانید مطمئن باشید که حداقل 5 سال با خیال راحت میتوانید تمام برنامههای به روز را داشته باشید. اما برای خرید گوشی اپل و مخصوصا آیفونهای جدیدی که این شرکت راهی بازار میکند، بد نیست اطلاعات مناسبی داشته باشید. اگر به خرید گوشی اپل فکر میکنید بد نیست درباره این گوشیها اطلاعات مناسبی داشته باشید. سیستمعامل آیاواس تنها برای محصولات اپل مانند آیفون، آیپاد و آیپد استفاده میشوند و این سیستم عامل رقیب سرسخت اندروید است. آیفون اخیرا از پشتیبانی گوشیهای آیفون 5S دست کشیده است، پس بدانید این شرکت به گوشیهای قدیمی خود بسیار اهمیت میدهد و دوست دارد کاربران گوشیهای قدیمی را راضی نگه دارد. گوشی که تمام امکانات مورد انتظار از یک اسمارت فون را به صورت یکپارچه ارائه دهد و کاربر نیاز نداشته باشد برای برخی از کارها دست به کامپیوتر و لپتاپ شود.

صفحه نمایش رتینا و استفاده از لنزهای با کیفیت که حتی برای فیلمبرداری فیلمهای کوتاه و فیلمهای کم بودجه استفاده میشوند، نشان میدهد اپل میخواهد محصولاتش فراتر از یک اسمارت فون ساده باشد. اپل سعی دارد موبایلش برای عکاسی عالی باشد، به همین دلیل سعی کرده است تا از بهترین لنزهای دوربین استفاده میکند تا با آخرین تکنولوژی عکسهای واضح و شفاف بگیرید. برخی از افراد گوشی اپل را برای هدیه دادن در روزهای خاص سال میخرند، به همین دلیل آمار خرید گوشی ایفون در برخی ایام سال بالا میرود. لوازم جانبی آیفون بسیار زیاد است، اما از آیفون ۱۲ به بعد دیگر نباید انتظار دیدن شارژر در جعبه آیفونها را داشته باشید. در سال 2020 اپل شارژر را نیز از جعبه آیفون 12 حذف کرد، به دلیل مسائل محیط زیستی حذف کرد. حتی جدیدترین گوشی اپل در سال 2021 هم در کوتاهترین زمان در بازار ایران موجود بود. آیفونهای بعدی نیز در ایران بسیار محبوب بودند و با استقبال شدیدی از سمت طرفداران اپل مواجه شدند، اما ایران در لیست تحریمها قرار گرفت و اپهای ایرانی نیز از اپل استور حذف شدند و دیگر خرید گوشی آیفون در ایران منطقی نبود.

آیفون 4 و آیفون 4S اوج محبوبیت اپل در ایران بود. در واقع اپل با گوشی ایفون سعی کرد فصل جدیدی در دنیای گوشیها ایجاد کند و به همین دلیل بود که واژه گوشی هوشمند به وجود آمد. کافیست شعار تبلیغاتی آیپاد اپل که انقلابی در صنعت موسیقی ایجاد کرد توجه کنید: 1000 موسیقی در جیب شما! در آیفون 13 به احتمال از گوشی با حافظه 1 ترابایتی رونمایی میشود که انقلابی در صنعت موبایل است. شرکت اپل بهعنوان سازنده گوشیهای آیفون تا امروز مدلهای مختلفی از گوشی اپل راهی بازار کرده است. اپل مسیر جالبی را از سال ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۲۱ پشت سر گذاشت و انواع گوشی آیفون را راهی بازار کرد. تورین با شکستن رمز انیگما باعث شد تا 2 سال جنگ جهانی دوم زودتر تمام شود، اما با خوردن سیب سمی خودکشی کرد. لیست تمامی آیفونها عبارتاند از آیفون (اولین آیفون)، آیفون ۳جی، آیفون ۳جیاس، آیفون ۴، آیفون ۴اس، آیفون ۵، آیفون ۵ سی، آیفون ۵ اس، آیفون ۶ ، آیفون ۶ پلاس، آیفون ۶اس، آیفون اسای، ايفون ٧، ايفون ٧ پلاس، آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس، آیفون ایکس یا آیفون ۱۰، آیفون 11، آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس، آیفون اسای 2020، آیفون 12، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرومکس و به احتمال خیلی زیاد آيفون 13 که در پاییز سال ۱۴۰۰ راهی بازار میشود.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری iphone-mobile لطفا از صفحه ما بخواهید.