آنچه ما در مورد اپل در طی تماس با درآمد سه ماهه اول امروز آموختیم

کوک در مورد موضوع هوش مصنوعی، به ویژه در خدمات، گفت که در آینده بر هر کاری که این شرکت انجام می دهد تأثیر خواهد گذاشت.

این تمرکز اصلی ماست. از نظر اینکه چگونه می‌تواند زندگی مشتریان را غنی‌تر کند، باورنکردنی است، و به برخی از مواردی که در پاییز با تشخیص تصادف و تشخیص سقوط یا راه‌های بازگشت با ECG اعلام کردیم، نگاه نکنید. اینها به معنای واقعی کلمه جانها را نجات داده اند. ما پتانسیل عظیمی را در این فضا می بینیم که عملاً بر هر کاری که انجام می دهیم تأثیر می گذارد. این یک فناوری افقی است، نه عمودی، بنابراین بر هر محصول و هر خدماتی که ما داریم تأثیر می گذارد.

درآمد خدمات

اپل امروز اولین تماس درآمدی خود در سال 2023 را برگزار کرد که سه ماهه چهارم تقویمی 2022 را پوشش می دهد. طی این تماس، تیم کوک، مدیر عامل اپل و لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، نکات جالبی را در مورد فروش محصولات اخیر، نتایج خدمات و موارد دیگر به اشتراک گذاشتند. جالب ترین بخش های تماس را در زیر برجسته کرده ایم.

Maestri توضیح داد که درآمد در این دسته بندی ها به دلیل بادهای مخالف کلان و مقایسه های چالش برانگیز با سه ماهه سال قبل به دلیل زمان بندی های عرضه محصول کاهش می یابد.

ساخت ایالات متحده

درآمد آی‌پد به لطف راه‌اندازی مدل‌های جدید آی‌پد M2، 30 درصد افزایش یافت، اما درآمد مک کاهش قابل‌توجهی داشت، زیرا در ماه‌های پایانی سال 2022 هیچ مک جدیدی منتشر نشد.

از کوک پرسیده شد که آیا تولید قطعات در ایالات متحده (مانند کارخانه‌های آتی TSMC در آریزونا) گران‌تر از جایی است که قطعات در حال حاضر تولید می‌شوند یا خیر، و او گفت که لزوماً انتظار ندارد که تولید آن گران‌تر باشد، به‌عنوان شخصی که این سوال را می‌پرسد. ضمنی.

من می‌توانم بگویم که تلفن هوشمند – برای ما آیفون – به قدری در زندگی مردم یکپارچه شده است، که حاوی مخاطبین، اطلاعات سلامت، اطلاعات بانکی، خانه هوشمند و بخش‌های مختلف زندگی آنها است. این وسیله پرداخت برای بسیاری از افراد است. من فکر می کنم مردم مایلند که واقعاً کشش دهند تا بهترین چیزی را که می توانند در آن مقوله بخرند به دست آورند.

ادامه مطلب

اپل اکنون بیش از 935 میلیون اشتراک پولی دارد که 150 میلیون در 12 ماه گذشته افزایش یافته است. اپل همچنین رکوردهای درآمدی را برای iCloud، پرداخت ها و Apple Music به ثبت رساند.

فروش آیفون

اپل راهنمایی برای سه ماهه مارس آینده ارائه نکرد، اما برخی از بینش های جهت دار را ارائه کرد. لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، گفت که انتظار می‌رود سال به سال درآمد مشابه سه ماهه دسامبر باشد. انتظار می‌رود درآمد خدمات و آیفون افزایش یابد، در حالی که درآمد مک و آی‌پد نسبت به سال گذشته دو رقمی کاهش می‌یابد.

کوک همچنین گفت که اگر کمبود عرضه نبود، درآمد آیفون در سه ماهه اول 2023 رشد می کرد.

درآمد پوشیدنی

از کوک پرسیده شد که آیا میانگین قیمت فروش بالاتری که اپل برای سه ماهه آینده روی آن حساب می کند، در یک محیط کلان سخت «پایدار» است یا خیر، و کوک گفت که مردم مایلند برای به دست آوردن بهترین چیزی که می توانند «استقامت کنند».

در حالی که درآمد سه ماهه اپل نسبت به سال گذشته پنج درصد کاهش داشت، کسب و کار خدمات اپل به رکورد 20.8 میلیارد دلاری رسید. خدمات شامل Apple Music، Apple TV+، Apple Arcade، iCloud+، AppleCare+ و غیره است.

کوک گفت: “ما نمی دانیم در این مرحله چه تاثیری خواهد داشت، اما همه ما از نظر اینکه بزرگترین مشتری TSMC در آریزونا باشیم، هستیم.” ما بسیار مفتخریم که در آن شرکت می کنیم.»

میانگین قیمت فروش بالاتر

اگرچه درآمد کاهش یافته بود، لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، گفت که پایه نصب اپل واچ رکورد جدیدی را به خود اختصاص داده است، عمدتاً به این دلیل که تعداد کاربران جدیدی که در طول سه ماهه اپل واچ خریداری کرده اند، رکورددار بوده است.

مک و آیپد

سوالاتی در مورد اینکه آیا مشتریان آیفون های مقرون به صرفه تری را انتخاب می کنند یا در سه ماهه مارس به دلیل کمبودهای نوامبر/دسامبر به روز می شوند وجود داشت، و کوک گفت که پیش بینی رفتار مشتری دشوار است. کوک گفت: «تخمین بازپس گیری سخت است زیرا باید بدانید چه اتفاقی می‌افتد، چند نفر می‌خریدند، و دریافت این گزارش‌ها در طول سه ماهه زمان می‌برد. او افزود که اپل “بهترین حدس” خود را در بازپس گیری در بینشی که برای سه ماهه مارس ارائه کرده است، انجام داده است.

لوگوی Apple Cash Feature Mint

هوش مصنوعی

درآمد مک 7.7 میلیارد دلار بود که نسبت به 10.9 میلیارد دلار در سه ماهه سال قبل کاهش داشت. درآمد اپل 9.4 میلیارد دلار بود که در مقایسه با 7.2 میلیارد دلار در سه ماهه سال گذشته افزایش یافت. کوک گفت که به طور کلی، اپل “سهم کم و مزیت رقابتی با سیلیکون اپل” دارد، که به این معنی است که این شرکت در دراز مدت “در بازار موقعیت خوبی دارد”.

سه ماهه مارس

اپل در ماه نوامبر هشداری نادر در مورد محدودیت‌های ارسال آیفون 14 پرو صادر کرد و به بازار اطلاع داد که به دلیل محدودیت‌های COVID-19، محموله‌ها کمتر از حد انتظار خواهد بود. مدل‌های آیفون 14 پرو در طول دوره تعطیلات مجدداً سفارش داده شدند و در نتیجه فروش آیفون سال به سال کاهش یافت.

تصویر کامل تری از درآمد اپل بر اساس هر دسته را می توانید در مقاله نتایج رسمی ما پیدا کنید.منبع

دسته پوشیدنی ها در حال حاضر شامل AirPods و Apple Watch می شوند، اما در آینده، هدست واقعیت ترکیبی را نیز در بر می گیرد که انتظار می رود اپل امسال عرضه کند.

درآمد محصولات پوشیدنی به 13.8 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال گذشته 8 درصد کاهش داشت. علیرغم این افت، کوک گفت که اپل همچنان “هیجان زده از فرصت طولانی مدت” در رده پوشیدنی ها است.

درآمد آیفون 65.8 میلیارد دلار بود که نسبت به 71.6 میلیارد دلار در سه ماهه سال قبل کاهش داشت. از آن زمان تولید بهبود یافته است و زمان‌های ارسال آیفون کوتاه‌تر شده است.